پزشکان بدون مرز درمان
خانه / سبک زندگی / روند تشخیص و ابراز احساسات در نوزادان معلوم شد

روند تشخیص و ابراز احساسات در نوزادان معلوم شد

پزشکان اینفو- بیان احساس یکی از اولین ابزارهایی است که اطفال برای برقراری ارتباط خود با دیگران از آن استفاده می‌کنند. آنها از نشانه‌های صوتی، حرکات بدن و صورت در بیان احساسات استفاده می‌کنند. محققان در مطالعه‌ای روند تشخیص و ابراز این احساسات را بررسی کرده‌اند.

به گزارش پزشکان اینفو، ارث نوشت: محققان با انجام مطالعه‌ای درباره روند تشخیص و ابراز احساسات در شیرخواران دریافتند که آنها قبل از رسیدن به شش ماهگی می‌توانند شادی را تشخیص دهند و احساسات را درک کنند.
اطفال معمولا برای هشدار به والدین و افراد در دستیابی به نیازهای اساسی مانند غذا و خواب، گریه می‌کنند. حتی برای نشان دادن اشتباه به دیگران هم گریه می‌کنند.
محققان دانشگاه ژنو(UNIGE) در سوئیس اظهار کردند: اطفال قادر هستند عبارات مختلف را در صورت دیگران تشخیص دهند.
این اولین ‌بار است که محققان دریافتند شیرخواران به اطلاعات و عبارات جدید واکنش نشان می‌دهند و می‌توانند اطلاعات عاطفی شنوایی را به صورت بصری انتقال دهند.
پیش از این محققان عنوان کردند: شیرخواران طی ۶ ماه اول زندگی، احساسات را یاد می‌گیرند و از ماه هفتم می‌توانند تفاوت بین حالات چهره را بیان کنند.
این موضوع باعث شگفتی محققان شد که آیا شیرخواران قادر به شناسایی و درک احساسات مختلف هستند و یا اینکه فقط تغییرات در حالات صورت را تشخیص می‌دهند.
پژوهشگران با انجام آزمایش و ردیابی چشم ۲۴ کودک ۶ ماهه به نتایجی دست یافتند. آنها عنوان کردند: اطفال به صداها گوش داده و به چهره‌های شاد و خشمگین هم با دقت نگاه می‌کنند.
در این آزمایش، شیرخواران ابتدا با صدای بی‌طرف و خنثی، سپس شاد و دیگری عصبانی برای ۲۰ ثانیه قرار گرفتند و بعد از آن با دو چهره متفاوت که یکی عصبانی و یکی خوشحال بود، مواجه شدند.
تکنیک ردیابی چشم، حرکت چشم را اندازه‌گیری کرد و نشان داد که کودک برای نگاه کردن به اجزای صورت، چه مدت زمان می‌خواهد.
فناوری ردیابی چشم نشان داد که اطفال به چه قسمت‌هایی از چهره تمرکز کرده و چگونه حرکات آنها بسته به صدایی که می‌شوند، تغییر می‌کند.
نتایج نشان داد که اطفال قبل از شش ماهگی هم می‌توانند شادی، ترس، ناراحتی و خشم را تشخیص دهند.
یافته‌های این بررسی در مجله PLOS ONE منتشر شده است. (ایسنا)

منبع : salamatonline

مطلب پیشنهادی

دو نکته مهم درباره سلامت مردان

پزشکان اینفو- مدیر برنامه‌های بهبود تغذیه در مراکز جمعی وزارت بهداشت گفت: داشتن الگوی تغذیه‌ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *