پزشکان بدون مرز درمان
شنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه » پزشکی » کلینیک اطفال و واکسیناسیون ساج
تلگرام

کلینیک اطفال و واکسیناسیون ساج

واکسیناسیون کلینیک ساج کلینیک اطفال ساج سنجش شنوایی اطفال دندانپزشکی اطفال بیماری های نوزاد

پلی کلینیک شبانه روزی ساج در سال ۱۳۸۷ با سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای ارتقاءسطح سلامت و تندرستی در شهر تهران تاسیس و شروع به فعالیت نموده است . مهمترین سیاست این مرکز درمانی ارائه خدمات بخش سلامت بصورت شبانه روزی به همشهریان عزیز با بالاترین سطح کیفی می باشد و سعی گردیده است که همواره خدمات رسانی به مراجعین این مرکز همگام با استانداردهای روز جهان در حیطه سلامت و تندرستی باشد و از این رو همواره در حال ارتقاء هر چه بیشتر کیفیت خدمات دهی به همشهریان عزیز می باشیم.

خدمات کلینیک اطفال و واکسیناسیون ساج:

خدمات زیر توسط متخصین این کلینیک در بخش اطفال و واکسیناسیون ارائه می گردد:

تشخیص و درمان بیماری های نوزادان و اطفال تا ۱۴ سال

انجام معاینات دوره ای

واکسیناسیون دوره ای نوزادان-اطفال و بزرگسالان

 

واکسیناسیون کلینیک ساج:

برنامه ی واکسیناسیون به منظور جلوگیری از بیماری های خطرناک از بدو تولد نوزاد آغاز می شود و در واقع مهمترین بخش تامین سلامت طفل را تشکیل می دهد.واکسن ها از میکروب یا اوروس کشته شده یا ضعیف شده که عوامل بیماری های خاص هستند ساخته شده اند و جهت جلوگیری از بیماری های خطرناک تزریق می شود. با تزریق واکسن بدن طفل مورد حمله ی این میکروب ها قرار می گیرد و آنتی بادی ها در بدن ترشح می یابند.به همین ترتیب این آنتی بادی ها با فعال ماندن در بدن طفل باعث می شوند که در صورت مواجه شدن بدن با بیماری های واقعی سیستم ایمنی بدن در مقابل این اوروس ها مقاومت کند.

واکسیناسیون کلینیک ساج کلینیک اطفال ساج سنجش شنوایی اطفال دندانپزشکی اطفال بیماری های نوزاد

 

آشنایی با شایع ترین بیماری های دوران طفلی:

 

اسهال:
اسهال یکی از شایع ترین بیماری های دوران طفلی است. علل گوناگونی مانند عفونت، عدم تحمل خوراکییی یا نوشیدن زیاد آب میوه می توانند باعث اسهال طفل شوند. تا زمان قطع اسهال طفل را در خانه نگه دارید و به او مایعات بدهید. اگر طفل خوراکیی جامد را شروع کرده است از دادن خوراکیهای مسهل با فیبر بالا و خوراکیهای چرب خودداری کنید. در شرایطی که اسهال طفل بعد از ۲۴ ساعت قطع نشود یا اگر طفل کمتر از ۶ ماه دارد و یا علائم بیماری دیکر مانند تب بیشتر از ۳۸٫۵، استفراغ، مدفوع سیاه رنگ یا خونی و یا درد شکمی دارد، مطمئنا با پزشک طفل تماس بگیرید.

 تب :
در نوزادان تب پایین ممکن است نشانه عفونت جدی باشد، به همین علت اگر دمای بدن طفل کمتر از ۳ ماه با تب سنج مقعدی ۳۷٫۷ یا بیشتر و یا نوزاد بین ۳ تا ۶ ماه در ۳۸٫۳۳ درجه یا بیشتر است، به سرعت با پزشک طفل تماس بگیرید.

 

یبوست:

بعضی از نوزادان چند بار در روز عمل دفع را انجام می دهند و بعضی دیگر هر چند روز یکبار این کار را انجام می دهند. اگر نوزاد یا طفل نوپا به اندازه ای که شما انتظار دارید عمل دفع را انجام نمی دهد، نگران نباشید. یبوست زمانی است که مدفوع طفل به سختی و همراه با درد خارج می شود. ممکن است پزشک پیشنهاد کند مقداری آب یا آب آلو به شیشه یا فنجان او اضافه کنید. اگر یبوست ادامه پیدا کرد یا طفل علائم دیگری مانند درد شکمی یا استفراغ دارد، مطمئنا با پزشک تماس بگیرید.

 التهابات پوستی:

نوزادان پوستهای بسیار حساسی دارند. التهابات پوستی ممکن است از دانه های ریز تا دانه های سفید (میلیا) و یا قرمز تا التهابات خارش دار (اگزما) متفاوت باشند. برای جلوگیری از التهابات ناشی از پوشک، مطمئنا پوشک نوزاد را مرتب تعاوض کنید و برای جلوگیری پماد بمالید

 

وقتی طفل مشکلی دارد، آرامش خودتان را حفظ کنید:

هیچ چیز بیشتر از طفل بیمار پدر و مادررا مضطرب و نگران نمی کند. سعی کنید به اعصابتان مسلط باشید. به غریزه تان اعتماد کنید اما در مورد نشانه هایی که اخطار دهنده هستند و لازم است با پزشک تماس بگیرید هشیار باشید

واکسیناسیون کلینیک ساج کلینیک اطفال ساج سنجش شنوایی اطفال دندانپزشکی اطفال بیماری های نوزاد

 

 

دندان‌پزشکی اطفال:

تخصص دندانپزشکی اطفال به صورت اوژه به سلامت دهان و دندان اطفال از زمان نوزادی تا دوران نوجوانی می‌پردازد. متخصص دندانپزشکی طفل، تجربه و مهارت‌های لازم برای مراقب از دندان، لثه و دهان طفل در سنین گوناگون دوران طفلی را برخوردار است.

دندانپزشکان پس از تکمیل دوره دندانپزشکی عام، سه سال دوره تخصصی مربوطه را طی می‌کنند تا با روش‌های جلوگیری و درمان انواع مشکلات دهان و دندان در اطفال آشنا شوند.

دندانپزشک متخصص اطفال، علاوه بر پرداختن به سلامت دهان و دندان اطفال، آموزش‌های لازم را به پدر و مادرآنها ارائه می‌دهد.

 

اهمیت مراجعه به دندانپزشک اطفال:

در اطفال، راوش دندانهای شیری معمولا از شش ماهگی آغاز می گردد. در سنین ۶ تا ۷ ساگی، افتادن دندان‌های شیری شروع می‌شود که به تدریج با دندان‌های اصلی جایگزین می‌شود. بدون مراقبت های مناسب دهان و دندان، طفل ممکن است با پوسیدگی دندان و بیماری های دهان مواجه شود که در اثر آن درد و عوارض جانبی برای او به همراه خواهد داشت.

نگهداری و سلامت دندان‌های شیری به اندازه دندان‌های دائمی اهمیت دارد. وجود عارضه‌ای که باعث عفونت یا درد در دندان‌های شیری شود تأثیر مستقیم بر سلامت و شادابی طفل داشته و می‌تواند باعث ناراحتی و بیماری طفل شود. علاوه بر آن موجب می‌شود طفل از خوراکی خوردن امتناع کند یا به دلیل وجود درد در دندان خود، خوراکیی خود را نجاوده بخورد که علاوه بر ایجاد دل درد باعث جذب نشدن کامل خوراکی می‌شود. این مسأله به رشد طفل آسیب رسانده و باعث ضعیف شدن او می‌شود.

اطفال همانند آدم‌های بالغ رفتار نمی‌کنند. انتظار نمیرود حین معاینات دندانپزشکی آنها همیشه صبور بوده و با پزشک همکاری کنند. یک دندانپزشک طفل می‌داند چگونه معاینات را انجام داده و طوری با طفل رفتار کند که او حین معاینات آرامش داشته باشد.

واکسیناسیون کلینیک ساج کلینیک اطفال ساج سنجش شنوایی اطفال دندانپزشکی اطفال بیماری های نوزاد

 

 

سنجش شنوایی اطفال:

شنوایی , بخش مهمی از توسعه اجتماعی، عاطفی و شناختی اطفال در چند سال اول زندگی است. حتی کم شدن شنوایی ملایم یا جزئی ممکن است بر سلامت توانایی طفل در توسعه زبان و گفتار اثر بگذارد.خبر خوب این است که اگر شنوایی اطفال در زیر ۳ ماهگی ارزیابی شود , مشکلات شنوایی قابل حل است و مداخله زودهنگام , از پیامدهای زیان بار جلوگیری میکند .

 

علائم کم شنوایی:

حتی اگر نوزاد شما از مرحله غربالگری شنوایی گذر کند , باید به علائم شنوایی نرمال در او توجه نمایید . بعضی از رفتارهای شنیداری طفل شما در سال اول عبارتند از :
• اکثر نوزادان تازه متولد شده در واکنش به صداهای بلند ناگهانی , می پرند..
• در سه ماهگی، یک طفل معمولا صدای پدر و مادررا می شناسد.
• در ۶ ماهگی معمولا طفل چشمان و یا سرش را به سمت صدا می چرخاند .
• در ۱۲ ماهگی، یک طفل معمولا می تواند برخی از صداها را تقلید و چند کلمه را مانند “Mama” یا “”bye-bye تولید کند.

واکسیناسیون کلینیک ساج کلینیک اطفال ساج سنجش شنوایی اطفال دندانپزشکی اطفال بیماری های نوزاد

 

آدرس کلینیک ساج :

سعادت آباد، شمال چهار راه سرو، بلوار پاکنژاد، تقاطع یادگار امام، پلاک ۱

تلفن های کلینیک ساج :

 ۰۲۱-۲۲۱۱۸۴۷۵ , ۰۲۱-۲۲۱۱۲۳۰۰ , ۰۲۱-۲۲۱۱۵۹۹۰

 

 ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تماس با اپراتور تلگرام : sajclinic_com@

کانال اطلاع رسانی تلگرام : sajclinic@

صفحه اطلاع رسانی اینستاگرام : sajclinic

ارسال شده در ۲۹ آبان ۱۳۹۶ توسط آقای توکلی با موضوع رپرتاژ
تلگرام

مطلب پیشنهادی

۹۰ گیاه دارویی Ùˆ ادویه بی نظیر برای سلامتی Ùˆ تندرستی

آیا می دانستید که ۹۰ گیاه داراوی و اداوه وجود دارد که می تواند برای …